انواع پوشش سقف سوله

انواع پوشش سقف سوله:
پوشش سقف سوله که با استفاده از ساندویچ پنل سقفی و دیواری است، که پر طرفدار ترین و اصولی ترین نوع پوشش است. ساختار آن به این شکل است که بین دو ورق لایه ای فوم تزریق می کنند و اصطلاحا به آن پوشش ساندویچی گفته می شود. پوشش های از این نوع، استحکام خوبی در برابر زلزله و دیگر حوادث خارجی دارند به علاوه عایق بهتری برای صدا ، رطوبت و حرارت به داخل سوله هستند. اجرای این نوع پوشش سقف برای سوله سریع تر از انواع دیگر انجام می شود و این سرعت موجب کمتر شدن زمان اجرا و در نتیجه هزینه می شود. از ساندویچ پانل در پوشش سقف سوله های ورزشی ، سوله های صنعتی ، آشیانه ی هواپیما ها و ده ها نوع سوله ی دیگر استفاده می شود.
نوع دو و سه و چهار که ورق گالوانیزه رنگی و ساده و آلومینیومی با انواع عایق پشم شیشه ، فوم ، کارتن پلاس و پشم سنگ برای اجرای پوشش سقف استفاده می شود.
موارد لازم برای پوشش سقف سوله:
۱-ساندویچ پانل سقفی و دیواری از نوع پلی یورتان
۲-ورق گالوانیزه رنگی و پشم شیشه و توری مرغی
۳-ورق گالوانیزه ساده و پشم شیشه و توری مرغی
۴-ورق آلومینیوم و توری مرغی و پشم شیشه
انواععایق سقفذسوله:
پشم معدنی :
پشم شیشه :
پشم شیشه ماده ای مانند پشم معدنی می باشد و برای کاربردهای عایق صوتی و حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد.
پلی اتیلن :
پلی اتیلن یک نوع عایق پلاستیکی و قابل انعطاف می باشد که در برابر آتش مقاوم است و جهت جلوگیری از انجماد لوله های منابع خانگی آب و کم نمودن اتلاف گرمای لوله های خانگی مورد استفاده می باشد.
شیشه سلولی:
شیشه سلولی شیشه خالص تولید شده از شن و ماسه و سنگ آهک و خاکستر کربنات سدیم است.
پشم سنگ:
پشم سنگ یک نوع عایق معدنی است که از مواد معدنی طبیعی به نام بازالت تهیه شده است که از نوع سنگهای بازالت می باشد. سنگ پشم جزء عایق های گرم می باشد .پشم سنگ از پشم شیشه متراکم تر می باشد و دارای مقاومت گرمایی بالاتری است و نیز عایق صوتی خوبی بوده و در برابر آتش بسیار مقاوم می باشد.
پشم شیشه :
پشم شیشه از الیاف معدنی تولید می شود و عایق حرارتی و صوتی می باشد که از مواد بازیافتی از ذوب شیشه به همراه ماسه و رزین درست می شود. الیاف پشم شیشه بسیار ریز بوده و بصورت رشته های پشم شیشه تولید می گردد
کاربرد پشم شیشه:
درساندویج پانل ها ؛عایق کاری سوله سبک کاربرد های متعدد در صنعت و ساختمان می باشد
عایقxpsساختمانی:
عایق ساختمانی اکس پی اس نوعی از فوم می باشد که دارای ویژگی های منحصر بفردی می باشد که هیچیک از عایق های معمولی ساختمانی دارا نمی باشد .عایق های اکس پی اس به ورق های پلی اورتان نیز معروف می باشند. عایق های پلی استایرن دارای کاربرد گسترده ای در صنعت ساختمان و عایق سوله های سبک بوده و در بسیاری از موارد جایگزین عایق های پشم سنگ و پشم شیشه می باشد.
کاربرد عایق XPS در صنعت ساختمان:
ساخت دیوار عایق جهت استفاده در عایق بندی سقفاستفاده در ساخت ساندویج پانل به عنوان هسته اصلی استفاده در عایق سوله های سبک و غیره
پوشش سقف شیب دار شینگل:
شینگل نوعی محصول جدید از ترکیه می باشد و جهت استفاده برای سقف های شیروانی و عایق بام جهت استفاده در سقف سوله های سبک مناسب و قابل اجرا می باشد.
پوشش سقف اندولین و اندوویلا:
این نوع پوشش سقف یکی از پرفروش ترین پوشش های سقف است که از مواد معدنی تهیه شده و مواد معدنی دیگری نیز به این مواد اضافه می شود
پوشش سقف OSB:
تخته OBS یکی از جدید ترین محصولات ساختمانی پوشش و عایق سقف می باشد که بصورت پانل هایی از جنس چوب و تراشه به صورت فشرده تهیه می شود و به عنوان عایق برای استفاده در زیر سازی سقف های سبک شیروانی و سقف سوله سبک استفاده می شود .
تاپ تایل :
تاپ تایل یا تاپ سنگریزه یکی از محصولات پوشش سقف و بام می باشد که درهسته اصلی أن از روق گالوانیزه استفاده شده است
اکرو تایل :
پوشش اکروتایل نوعی پوشش از جنس پی وی سی می باشد که به طرح سفال تولید می شود.و به تازگی طرح ذوذنقه نیز تولید می گردد .
کلمات کلیدی:”انواع پوشش سقف سوله” “پوشش” “سقف” “سوله” “پوشش سقف سوله” “پوشش سقف”