پشم سنگ چیست؟


پشم سنگ چیست؟

پشم سنگ كه در زبان انگلیسی Rock Wool نامیده می‌شود، جزو خانواده عایق‌های حرارتی متشكل از الیاف معدنی است به همین دلیل گاهی به آن Mineral Wool هم اطلاق می‌شود.
ماده اولیه اصلی برای تولید این عایق، سنگ بازالت، از گروه سنگ‌های آذرین است كه بازمانده فعالیت‌های آتش‌فشانی است و در كشور ما به وفور وجود دارد. محصولات عایق پشم سنگ نقش مهمی در صرفه جویی انرژی به وسیله كاهش مصرف انرژی در خانه‌ها، ساختمان‌های اداری و تجاری و كارخانه‌های تولیدی دارند.
عایق كاری اصولی كمك می‌كند كه در خانه‌ها و محل كارمان انرژی فوق العاده كمتری مصرف شود.صرفه جویی در مصرف انرژی به وسیله عایق كاری به محیط زیست نیز كمك می‌كند.
عایق پشم‌سنگ به وسیله كاهش انرژی مورد لزوم برای گرم یا سرد كردن خانه‌ها و ساختمان‌‌های تجاری از متصاعد شدن دی اكسید كربن بیشتر از كارخانه‌های مواد برق برای گرمایش و سرمایش ساختمان‌ها جلوگیری می‌كند.

خواص كلی:

مهمترین ویژگی عایق پشم سنگ مقاومت استثنایی آن در برابر آتش است. پشم سنگ آتش‌گیر نیست و مشتعل نمی‌شود در نتیجه به عنوان نوعی حفاظ در برابر آتش شناخته شده است. به همین دلیل در اكثر كشورها تخفیف‌های ویژه‌ای در مورد بیمه ساختمان‌هایی كه با پشم سنگ عایق شده باشند قائل می‌شوند.
پشم سنگ محیط مناسبی برای رشد آفت، قارچ،‌ باكتری و حشرات موذی نیست و به عنوان یك ماده غیرآلی در برابر این انگل‌ها مصونیت دارد. بین انواع عایق‌هایی كه تا به حال در دنیا ساخته شده‌اند، پشم سنگ بی‌ضرر ترین آنهاست و با محیط‌زیست كاملا سازگار است. برخلاف عایق‌های دیگر در این گروه، پشم سنگ آسیبی به پوست نمی‌رساند و باعث سوزش آن نمی‌شود. هم‌چنین با تمام مصالحی كه در ساختمان و صنایع به كار می‌روند سازگار است و تماس آن با این مصالح مشكلی به وجود نمی‌آورد.

گروه آرتا مجری خدمات سقف های شیبدار ویلایی، آردواز، شیروانی، خدمات سوله و سالنها..  در سراسر ایران

وبسایت : www.vilasoole.ir

پشم سنگ , فروش پشم سنگ , قیمت پشم سنگ  , انواع پشم سنگ ,مشخصات پشم سنگ , تولید پشم سنگ , کاربرد پشم سنگ , هزینه اجرای پشم سنگ , عایق پشم سنگ , پشم سنگ چیست ؟